На жаль, ніхто не застрахований від таких неприємних і хворобливих травми, переломи. Ще гірше, якщо стався перелом ноги, що часто бываетсвязано із знерухомленням потерпілого на тривалий період часу, по закінченні якого майже завжди потрібна гімнастика після перелому ноги і курс реабілітації. На щастя, сьогодні існує безліч методик, які сприяють значному скороченню реабілітаційного періоду і швидкому одужанню пацієнта.
Загальні положення
Перш за все, потрібно знати, що будь-які серйозні вправи дозволяється робити тільки за згодою лікаря. Однак, в перші місяці після зрощення кісток може бути рекомендована лікувальна гімнастика для ніг, яка спрямована на відновлення атрофованих м’язів травмованої кінцівки.
В подібній методиці часто використовуються різні допоміжні гімнастичні предмети, які допомагають формувати поставу і навчають пересуватися таким чином, щоб не перевантажувати пошкоджені кістки. Для відновлення циркуляції крові в стопах лікарі рекомендують використовувати різноманітні масажери або просто ходити босоніж.
Профілактика
На третій день після травми починається підтримуюча гімнастика ноги. Після перелому слід, насамперед, зайнятися вправами для неушкодженої кінцівки, а потім — для суглобів на травмованій нозі, які віддалені від місця перелому. Основою занять є легкий масаж і розтирання, які запобіжать застій крові та набряк кінцівок.
Якщо травма дуже серйозна, і потрібен постільний режим, то слід поєднати підтримуючу гімнастику з дихальної, щоб в майбутньому уникнути можливого розвитку пневмонії.
Відновити
Після зняття фіксуючих пов’язок і повного зрощення кісток може бути застосована гімнастика для суглобів ніг, яка поверне прежнею рухливість суглобів і відновить силу м’язів. Вибір курсу вправ залежить від виду та місця перелому. Наприклад, при гімнастики для колінних суглобів слід більше часу приділяти присіданням і «гусячого кроку», а якщо проблеми були пов’язані зі стопами, то доведеться розминати стопи круговими рухами, згинати та розгинати пальці, масажувати стопу.