Корисність свіжих соків – їх ще називають на англійський манер «фрешами» – не викликає сумнівів, адже вони багаті вітамінами. Недарма свіжовичавлені соки так популярні в наш час, багато великі торгові центри пропонують таку послугу, як продаж соків, выжимаемых безпосередньо в присутності покупця, і послуга користується чималим попитом, хоча коштує вона аж ніяк не дешево. Крім того, кожен може придбати соковижималку – і тоді, щоб отримати улюблений фреш потрібно купити свіжі фрукти.
Але той факт, що соки корисні, не означає, що їх потрібно пити кадые півгодини. Як відомо, будь-який продукт харчування може стати і «ліками, і отрутою залежно від дози. Це відноситься навіть до самих вітамінів – наприклад, надлишок вітаміну З заважає засвоєнню вітаміну В12. Соки – при всій їх користь – не позбавлені деяких небезпечних властивостей. По-перше, вони містять велику кількість цукру, так що людям з підвищеним цукром у крові (не кажучи вже про діабетиків) налягати на них не варто. Вони досить калорійні, у них чимало вуглеводів – і людям, які бажають позбутися зайвої ваги, треба це враховувати. Нарешті, соки в перебільшеному кількості можуть завдати шкоди слизовій оболонці шлунка, тому пити більше трьох склянок свіжовичавленого соку в день не рекомендується нікому – і вже, звичайно, не робіть їх основою дієти в розвантажувальні дні.
Слід розвіяти ще одне розрекламоване оману: ні ананаси, ні їх сік не допоможуть схуднути! Ті голлівудські зірки, яким це нібито вдалося, одночасно сиділи на безвуглеводної дієті, а сам по собі ананасовий сік містить стільки цукру, що швидше здатний дати протилежний ефект.
Коли краще всього випити ці три склянки? Ні в якому разі не на голодний шлунок! Причина такої обережності полягає, по-перше, у згадуваному вже вплив на шлунок, по-друге, високої калорійності: можливо, після склянки соку вам вже не захочеться іншої їжі, а харчуватися одними соками все-таки можна (словом, та ж причина, за якою дітям не дають цукерки перед обідом). Краще всього випити склянку свіжовичавленого соку через годину після їжі.
Якщо ви займаєтеся плаванням, бігом або яким-небудь іншим видом спорту, дуже корисно буде випити склянку соку відразу після тренування – це заповнить витрачену енергію.
Нарешті, треба враховувати і властивості конкретного соку, і стан свого здоров’я. При жовчнокам’яній нирковокам’яній хворобі протипоказаний буряковий сік, при панкреатиті, виразці желужка і дванадцятипалої кишки – капустяний, при гастриті зі зниженою кислотністю – картопляний, при загостренні гастриту, холециститу, виразкової хвороби, панкреатиту, харчовому отруєнні (навіть легкого) – томатний. Гранатовий сік краще розбавляти водою – його кислотність занадто висока, то ж саме відноситься і до соків цитрусових, ці соки протипоказані при будь-яких хворобах травного тракту. Крім того, соки цитрусових здатні змінювати дію деяких ліків, тому, якщо вам призначено лікування, запитайте у лікаря, чи можна пити ці соки. Виноградний сік з його надлишком цукру протипоказаний людям із зайвою вагою і діабетикам.
Пити сік треба відразу після того, як ви його вичавили – постоявши в холодильнику, він втратить свої корисні властивості (в цьому сенсі мати свою соковитискач безперечно краще, ніж купувати фреші в магазинах). Крім того, треба враховувати, що соки – це їжа швидше, ніж пиття, і якщо ви п’єте соки, це не означає, що вам не потрібно пити воду.
В який час дня найкраще пити свіжовичавлені соки?
Рекомендуємо:

Вишню сміливо можна назвати одним з кращих рослин, «приручених» людиною. ...

Самий правильний борщ варять на півдні Росії, а точніше, у нас на Кубані. Борщ ...

Пам'ятаєте, як смачно п'є чай Кустодиевская купчиха? Вона й сама така ...

Бувають такі дні, коли хочеться чогось особливого. Це «чого-небудь» визначенню ...

Жульєн – слово французьке, і означає воно – «липневий», відповідно, це блюдо, ...

Давайте-но, панове, спочатку розберемося з тим, що таке звичайний вечеря і чим ...