Ви зробили те, про що так довго мріяли — у вас тепер є татуювання, але ви не знаєте, що з нею робити, щоб вона завжди була як новенька? Не треба хвилюватися! Потрібно тільки знати і виконувати основні правила догляду за татуюванням.
Якщо татуювання ви наносили в спеціалізованому салоні, яких зараз безліч, то після завершення процедури майстер обов’язково розповість про правила догляду за татуюванням, які запобігають можливі ускладнення для здоров’я. Якщо ж ви щось забули, або тату вам зробили любителі, ми з задоволенням нагадаємо, як правильно доглядати за татуюванням.
Перше правило. Відразу після нанесення татуювання її необхідно обгорнути плівкою, щоб не допустити потрапляння пилу і бруду. Носити плівку можна не більше восьми годин, після чого вона підлягає обов’язковому видаленню. Після видалення плівки татуювання необхідно ретельно вимити рідким милом і просушити сухим рушником. Ні в якому разі не можна перегороджувати до татуювання доступ кисню різного роду бинтами, пластирами або марлями.
Друге правило. Двічі в день вранці і перед сном татуювання потрібно промивати теплою мильною водою. Це не дозволить з’явитися неприємної скоринці. Але мити потрібно без мочалки, інакше виникне загроза пошкодження зображення.
Третє правило. Після кожного «вмивання» татуювання необхідно змастити маззю Актовегін 5%, або Бепантен, але саме маззю, а не антисептичним кремом або гелем. Використання інших медичних препаратів може призвести до псування малюнка.
Четверте правило. Лазня, сауна, а також просто гаряча вода протипоказані на весь період повного загоєння вашого шедевра. Також не бажано потрапляння прямих сонячних променів, а також відвідування солярію. Тимчасово доведеться відмовитися від занять спортом, адже піт, що виділяється при фізичному навантаженні, може стати найсильнішим подразником. Також категорично заборонено чесати татуювання і носити надто щільний одяг.
Як доглядати за татуюванням надалі.
Час від часу бувають випадки, що після загоєння татуювання відбуваються невеликі спотворення картинки з-за відновлення шкірних покривів, тому доводиться редагувати малюнок.
З-за цього переживати абсолютно не варто, так як це абсолютно безкоштовна процедура. Якщо ви надалі будете уникати потрапляння прямих сонячних променів на татуювання, а при відвідуванні пляжу користуватися спеціальним сонцезахисним кремом з високим SPF (не менше 30) татуювання ніколи не зблякне, і буде мати бездоганний вигляд.
І ще кілька важливих порад. Не завжди татуювання можна робити, і не завжди вони корисні. Протипоказано робити татуювання під час загострення хронічних хвороб, шкірних захворюваннях, високій температурі та застуді. І не ризикуйте робити татуювання у стані алкогольного сп’яніння, так як алкоголь може викликати алергічну реакцію на пігмент.