Щоб не вдаватися в довгий розповідь про важливість і необхідність вміння писати, і різних психологічних деталі під час процесу навчання цієї дитини, перейдемо відразу до практичних рекомендацій. Практика – це завжди більш успішний крок до бажаного результату. Чи Не правда?
Перший практичний порада батькам – не варто починати навчання письма з прописних букв. Починайте з самого простого: різного виду лінії і смужки на великому аркуші паперу, головне при цьому стежити за правильністю тримання олівця або ручки маленькими пальчиками дитини. Всякі гачки, закарлючки, галочки і навіть вміння ставити крапочки в ряд – це вже гігантський крок до вміння писати. Такі вправи кожен день будуть розвивати координацію рухів, виробляти охайність під час письма і натренує ручку малюка для більш довгих письмових вправ у школі.
Другий практична порада батькам – не обов’язково відразу купувати дитині прописи, для початку використовуйте звичайну книжку-розмальовку. Просто дайте дитині завдання, зафарбовувати малюнок не так, як він звик, а з допомогою штрихів. Причому штрихування можна робити в різних напрямках, зверху вниз, горизонтально, по діагоналі. Звичайно, зафарбувати картинку з допомогою штрихів – це завдання не з легких, особливо для початківця «письменника». Тому не варто обтяжувати дитину і вимагати від нього миттєвий ідеальний результат. Не шкодуйте книжку. Хваліть малюка після кожної розфарбованої картинки. І ви побачите, що з кожною новою ілюстрацією дитина буде робити свої штрихи все рівнею і рівнею.
Третій практичний рада – навчіть дитину техніці копіювання різних візерунків. Як це зробити? Дуже просто. Візьміть аркуш білого тонкого паперу. Підкладіть під нього малюнок з чіткими лініями. Як трафарету можна використовувати і малюнки з книжок-розмальовок. А тепер покажіть дитині, як можна обводячи лінії намалювати самостійно красиву картинку. Як правило, діти з великим інтересом починають займатися копіюванням. Це допомагає розвивати письмові навички. А якщо в малюнку-трафареті будуть присутні вигнуті лінії, і малюк навчиться їх красиво обводити, вважайте, що з прописними літерами у нього проблем вже не буде.
Четвертий практична порада – пишіть з дитиною графічні диктанти. Це і гра, і навчання одночасно. Дитина з задоволенням буде виконувати ваші команди. Що для цього потрібно? Зошитовий листок в клітинку, олівець (ручка). Тепер починайте диктувати: крапка, дві клітинки вгору, одна клітинка праворуч, три клітинки вниз, і так далі. Можна заздалегідь для себе намалювати на зошитовому аркуші який-небудь графічний малюнок, що складається з геометричних фігур (будиночок, гіллясте дерево з облетіла листям, та інше), а потім дивлячись на свій малюнок диктувати руху дитині. В результаті у нього повинна вийти така ж ілюстрація, ніж малюк невимовно радий.
І останнє. Коли ваш малюк зайнятий художньо-письменницькою справою, дуже важливо слідкувати за поставою. Крім того, що навчивши його правильно сидіти, ви збережете своє здоров’я на довгі роки, правильна постава допоможе і в освоєнні листа, і придбання красивого почерку.
І тільки після того, коли дитина навчиться правильно тримати ручку і олівець, коли його рука звикне працювати в потрібному напрямку, тільки тоді купуйте зошити в лінійку і починайте проводити з дитиною десятихвилинні заняття з написання в них букв.
І пам’ятайте, якщо ваша дитина ще не ходить до школи, заняття листом не повинні тривати більше десяти хвилин в день.
Як навчити дітей письму?
Рекомендуємо:

Той факт, що квартирне питання зіпсувало наших співвітчизників, констатував ще ...

Таблицю множення я вчив як віршик: П'ятьма п'ять – двадцять п'ять, Шістьма ...

Найстрашніше спогад дитинства – прокидаюся від того, що нічим дихати. На мені ...

З усіх неприємностей, які підстерігають простого смертного на кожному кроці, ...

Здається, ще зовсім недавно батьки мучилися питанням – чи купувати дитині ...