Майже всім моїм ровесникам, хто навчався в інституті в 1970-е роки, довелося працювати в будзагонах. У той час участь у них було вже майже обов’язковим, та не всім вдавалося потрапити в загони, де можна було серйозно заробити. Тому їхали вже не стільки грошима, скільки за новими враженнями або за новими навичками.
Будзагін, який мені довелося потрапити, працював у Калінінської області (яка зараз, перекувыркнувшись, знову стала Тверської), неподалік від села Волговерховье, де починається річка Волга. (Про це можна прочитати в статті «Звідки починається Волга? від 10.04.2015).
Загін будував селище дерев’яних збірних будинків. У селищі було дві вулиці, які перетиналися в центрі. Одну вулицю будувала приїжджаючи бригада будівельників-чеченців, які й навчили нас, начебто як конкурентів, збирати вдома. Господи, Боже ж ти мій, як давно це було, коли чеченці приїжджали в центральну Росію як шабашників!
Ну, загалом, робота виявилася нехитра і була цілком під силу молодим хлопцям. Так що з тих пір я – будівельник хоч куди 🙂
Зараз на зміну колод збірних будинків прийшли каркасні будинки. Ці будинки надійні, теплі і досить гарні. До того ж їх реально можна зібрати своїми руками. І навіть досвід, набутий давним-давно в будзагоні, буде цілком достатнім для цієї справи. Бригада чеченців-шабашників для навчання теж не знадобиться. А знадобляться детальний проект, друзі-помічники і звичайні теслярські інструменти: пила, молоток, сокиру, та рівень.
1. Будівництво каркасного будинку починається з зведення фундаменту. Технологій виготовлення фундаменту безліч. Фундаментом може бути і монолітна плита, і стовпи, і палі, і простий стрічковий фундамент. Зведення фундаменту – найголовніша і відповідальна робота. Каркасні будинки гарні ще й тим, що для них підходить фундамент практично будь-якого типу і будь-якої вартості.
2. Основу стін будь-якого каркасного будинку складає дерев’яний несучий каркас. Каркас обшивається спеціальними орієнтовано-стружковими плитами (ОСП). Ці плити вологостійкі і мають великі габарити. Це робить конструкції твердими, стійкими до впливу агресивних середовищ і теплоізолюючими. Крім того вся деревина у каркасному будинку просочується складом, що перешкоджає горінню (антипіреном) і антисептиком, який не дозволяє завестися в дерев’яних конструкціях жучкам і цвілі. До речі, це робить каркасні будинки більш легкими і економічними в порівнянні зі збірними брусовыми будинками.
Збірка каркаса – головна операція при будівництві каркасного будинку. Каркасний будинок може бути побудований більш ретельно і з високою якістю. У порівнянні зі збірними будинками з бруса, він не висихає, і в стінах не виникають щілини, які згодом доводиться закладати і конопатити. Тому каркасні будинки і більш теплі ніж брусові.
3. Саме з-за того, що каркасний будинок обходиться без усадки, обробку його стін можна проводити відразу після установки, а не через рік-два після будівництва.
Внутрішнє оздоблення каркасного будинку здійснюють або гіпсокартоном, або дошкою-вагонкою. Обробка кріпиться до стійок каркаса поверх парозахисною плівки. Щоб уникнути отсыревания між гіпсокартонними плитами або планками слід передбачити вентиляційний зазор.
З зовнішньої сторони каркасний будинок можна пофарбувати, а можна обробити вагонкою або сайдингом. І це ще не все. Для обробки можна застосовувати також цементно-стружкових плит плитку, звичайний або декоративний цегла, або теплоізолюючі панелі. Зовнішні стіни перед обробкою можна додатково заповнити утеплювачем усередині. Слід утеплити також міжповерхові перекриття та міжкімнатні перегородки. Це утеплення позбавить каркасний будинок від протягів і втрат тепла. До того ж утеплення значно знижує шум, що проникає всередину будинку.
4. Опалення в каркасному будинку можна робити таке ж, як у збірних будинках з бруса або колод. Тобто, в каркасному будинку можна встановлювати печі, каміни, обігрівальні котли. Можна також робити системи, обігрівають підлогу і стіни.
Як побудувати каркасний будинок своїми руками?
Рекомендуємо:

Хочете невеликий, але дуже затишний і красивий будиночок, розташований десь на ...

Перш ніж говорити про побудову кемпінгу, потрібно визначитися зі значенням ...

Мансарда – це верхній поверх будинку, розташований безпосередньо під двосхилим ...

В будь-якій квартирі, навіть самої доглянутою і затишною, настає час, коли ...

У радянський час було прийнято низкопоклонствовать перед робочим класом і ...

Ви задумали зробити вдома ремонт – захотілося трохи перетворити своє житло? А ...