Зробили ремонт, і тепер ваша меблі на тлі новеньких шпалер виглядає Попелюшкою? Не біда! Це легко виправити. Є старовинний прийом декорування меблів, яка втратила вигляд. Це декупаж.
Історія його виникнення відсилає нас в середні століття. Саме тоді з Японії і Китаю стали привозити меблі, прикрашені інкрустацією. Це складна техніка вимагала особливих навичок і коштувала дорого. Багато європейські майстри не стали навіть вчитися цьому нововведенню. Вони пішли іншим шляхом.
Виготовивши меблі, підбирали потрібний малюнок, а потім наклеювали його. Коли малюнок висихав, покривали його лаком. Неодмінно 35 – 40 разів, щоб шар лаку був якомога товщі. З першого погляду важко було відрізнити інкрустацію від декупажу. Виглядала така меблі дуже багато і красиво, зате коштувала вона набагато дешевше, тобто стала доступнішою.
Прийоми та методика декупажу зберігалися в найсуворішому секреті. Але промислове шпигунство – це не винахід наших днів. Хто-то кому-то непогано заплатив, і техніка декупажу швидко завоювала Європу. Знамениті венеціанські майстри довели її до досконалості. А ще вони першими стали наклеювати репродукції картин найвідоміших майстрів пензля.
В результаті можна було подумати, що над виготовленням меблів для панів N працював художник з світовим ім’ям. Такий спосіб виготовлення «дорогий» меблів стали називати «Art povera». У перекладі на російську мову – «мистецтво для бідних». Сказано абсолютно точно, тому що в будинках людей середнього достатку з’явилися ексклюзивні шафи і комоди, столи, лавки та стільці.
Дуже швидко з’явилися цілі колекції картинок для декупажу. З розвитком розмножувальної техніки стало можливим перенести на папір або тонку тканину будь-яке зображення. Кракелюрний лак, нанесений на поверхню малюнка, висихаючи, створює дрібні тріщинки. І поверхня набуває зістарений вигляд. А це високо цінується любителями антикваріату.
Отже, зовнішній вигляд вашої меблів вас більше не влаштовує. Ви рішуче налаштовані і готові попрацювати над її оновленням. Почнемо з того, що набросаєм ескіз. Потрібно визначити, як буде виглядати предмет. Потім підготуємо необхідні матеріали:
— картинки
— клей ПВА
— 2 пензлика – одна тонка, а друга широка
— лак, а якщо потрібно зістарити поверхню, то доведеться купити ще й кракелюрний лак .
Тепер беремо шкірку і ретельно ошкурити поверхня, на яку будемо приклеювати нашу картинку. Якщо це дерево, то доведеться працювати до тих пір, поки воно не стане ідеально гладким. Якщо це пластик, то шліфувати не потрібно. Досить знежирити поверхню, протерши її ацетоном або спиртом.
Тепер візьмемо клей ПВА. Для декупажу це ідеальний клей. Він на водній основі, коли він висихає, стає прозорим і практично не видно на малюнку. Це дуже важливо для початківців майстрів. Мало кому відразу вдається ідеально потрапити в рамки.
Широким пензликом покриваємо поверхню. Шар клею повинен бути тонким. Даємо йому трохи підсохнути, а потім акуратно прикладаємо малюнок. Намагаємося, щоб він ліг рівно. Його теж потрібно покрити шаром клею. Даємо малюнку висохнути, для цього знадобиться кілька годин. А потім покриваємо його зверху лаком. Після того, як перший шар лаку висохне, наносимо другий шар і знову даємо йому висохнути. І так не менше трьох – чотирьох разів.
Декупаж – це творчість. Малюнків безліч, завжди можна підібрати, можна і намалювати самим. Можна скласти з декількох малюнків один, і зробити це краще всього на комп’ютері. Роздрукувати можна будь-який розмір. Це особливо потрібно, якщо працювати доведеться з великими поверхнями. Сьогодні випускають картинки в різних стилях. Можна підібрати малюнок у стилі прованс, шеббі-шик, вікторіанський стиль, етно, мілітарі або симплисити.
Технікою декупажу можна прикрасити не тільки меблі, але і різні предмети інтер’єру. Наприклад, обробні дошки, шкатулки, декоративні пляшки. А спосіб нанесення малюнка залишається незмінним: очищення, знежирення, наклейка, лакування. Якщо ви жодного разу не займалися декупажем, почніть з невеликої поверхні. А коли наб’єте руку, можна буде і всю меблі оновити. І не заради економії, а щоб привнести нотку творчості і зробити інтер’єр свого будинку неповторним.
Як прикрасити старі меблі декупажем?
Рекомендуємо:

Плануючи відправитися в чергову відпустку, ми ставимо перед собою завдання ...

З-за відсутності іншого бізнесу або роботи за професією, багато людей почали ...

Якщо у Вас мало грошей або ви раптом відчули, що їх катастрофічно не вистачає, ...

«Нині в школі перший клас на зразок інституту», – ці слова зі старої пісні ...

Придбання недобудованого будинку – ризиковане підприємство. Але ця покупка ...

Однодетность – це погано... це ясно уряду, якщо воно не хоче, щоб нація ...