Коли ще дитина ходить в підготовчу групу дитячого садка, батьки вже починають замислюватися про майбутню навчанні в школі і пов’язаними з цим клопотами, а після дитсадівського випускного це питання вже стає актуальним на всі 100 відсотків.
З чого починати.
Згідно з існуючими правилами, запис майбутнього першокласника до школи починається з 1 квітня і триває до 1 вересня в два етапи. Причому в даний час знижена нижня планка віку першокласника, навчання можливо з 6,5 років, а не з семи. Ці правила говорять, що батьки можуть віддати свою дитину в будь-яку школу за власним бажанням, навіть якщо вона знаходиться на іншому кінці міста. Але це на папері, в реальності ж ці бажання батьків обмежені дійсністю – в школу іншого району можуть прийняти тільки при наявності вільних місць або при наявності знайомих педагогів…
Збираємо необхідні «папери»
Перед тим як зарахувати дитину до школи, необхідно зібрати пакет документів, які в майбутньому увійдуть в особову справу учня. Кількість документів мінімально: це традиційне заяву представника дитини (одного з батьків) з проханням прийняти сина чи дочку, написане на ім’я директора, копію свідоцтва про народження, паспорти батьків, довідка з місця проживання та медична картка. Причому для заповнення цієї карти доведеться обійти деяких фахівців поліклініки, щоб вони поставили свій підпис. Не є винятком і стоматологічна поліклініка, майбутньому першокласнику доведеться зробити санацію ротової порожнини. Остаточно медкарту запевняє дільничний педіатр. Довідка з місця проживання береться в паспортному столі керуючої компанії, зазвичай термін її дії 10 днів, так що не варто поспішати з нею.
Прилегла школа – оптимальний варіант для дитини.
Якщо недалеко від будинку є загальноосвітній заклад, то не варто думати, де записати дитину в школу; буде краще, якщо син або дочка будуть вчитися поруч, не треба буде 6 днів на тиждень їздити чи ходити кудись далеко.
Якщо школа буде в крокової доступності, то взимку дитина не буде мерзнути під час дорозі в школу, так і у разі відміни уроку можна добігти до дому. До того ж в школу за місцем проживання приймуть у будь-якому випадку, навіть якщо подати приймальні документи в останній день.
Дитина в школу піде – відмовити не мають права.
Якісь вступні іспити в школах заборонені, дозволяється лише тестування, спрямоване на виявлення здібностей першокласника з метою визначення його в профільний клас (якщо такий буде створюватися). У будь-якому випадку, школа не має право, керуючись результатами тестування, відмовити в прийомі до 1 класу. Якщо дитина не вміє читати і писати – це теж не є приводом для відмови, школа саме для цього й існує, щоб навчити маленьку людину у всьому цьому і дати необхідні знання. Виключена будь-яка плата за вступ у будь-яку державну школу, навіть якщо вона знаходиться в іншому районі міста, шкільна освіта в Росії – безкоштовне і добровільні внески можливі лише після того, як дитина сяде за шкільну парту.