Сьогодні карнавальні костюми навряд чи можна віднести до дефіцитного товару, однак, знайти його в позаурочний час досить складно. А між тим, вони дуже затребувані на дитячих святах, театральних постановах та інших заходах.
В цьому випадку батькам доведеться проявити неабияку фантазію і здібності стиліста, візажиста і гримера в одній особі. Ця стаття стане у нагоді для тих, хто планує створити костюм «Лісовик» своїми руками.
Верхня частина
Отже, основою для нього чудово послужить старенька футболка або светр в стилі мілітарі або в кольорі хакі. Можна взяти відріз тканини в коричнево-зеленуватих тонах, розміром приблизно півтора на півтора метра. Якщо ви використовуєте матеріал, почніть з виконання пройми. Вирізаємо отвір для голови, якщо воно виявиться дещо завеликою – не біда. Костюм повинен бути за задумом мішкуватих і нескладним. Горловину обшиваємо «мохом», роль якого допоможе виконати велюр або штучне хутро болотистого або сірого відтінку. Тепер з тканини жовтого або зеленого кольору виріжемо листочки і латочки і раскидаем їх по костюму. Кілька листочків можна закріпити на горловині. Було б непогано пропрасувати листочки з крохмалем, щоб надати їм певну щільність. Заплатки кріпимо до костюма, нарочито нерівними великими стібками, за допомогою контрастних ниток. Рукави і низ верхньої частини костюма прикрашаємо бахромою-локшиною з основної тканини з добавками «моху». Непогано будуть виглядати на бахромі кольорові листя.
При бажанні можна створити пояс для балахона їх оксамитової тканини. Дозвольте вашій уяві попрацювати за вас і незабаром ви вже перестанете задаватися питанням, як зробити костюм лісовика оригінальним і пізнаваним.
Рукавички
Для рук ми використовуємо старі рукавички відповідного кольору. Обрізаємо кінчики так, щоб пальчики дитини виглядали приблизно наполовину. На одну з них можна наліпити яскраву латку.
Нижня частина
Штани підбираємо в тон костюму, можна скоротити їх, відкривши голі щиколотки і прикрасивши низ бахромою. З взуттям можливо кілька варіантів. Можна взяти звичайні домашні тапочки з задниками і обшити їх контрастною тканиною в шаховому порядку, імітуючи малюнок плетених постолів. Другий варіант — прикрасити верх тапочок дрібним природним матеріалом – жолудями, гілочками, листочками.
Голова
І, напевно, найскладніший елемент костюма – головний убір лісовика. Можна виконати його з того ж хутра, викроївши по розміру голови дитини хутряну смужку. Скрутивши з паперу звичайний ковпак і закріпивши його клеєм, прикрашаємо хутром його основу. На ковпак обов’язково потрібно нанести шматочки моху і різнокольорові листочки — червоні, жовті, зелені. Жолуді доповнять композицію. Можна зробити шапочку цілком з хутра, прикрасивши її бахромою — спереду коротка, ззаду довгою болтающейся локшиною. Пасма на шапці-перуці повинні бути кольоровими і яскравими. Шапку прикрасьте дрібними гілочками, квітами, живими листям, травою.